Zaadoptuj zwierzaka zyskasz prawdziwego przyjaciela

piesekPsy i koty które trafiają do schroniska, zwykle nie są rasowe. Za odrobinę serca i ciepły kąt potrafią jednak odwdzięczyć się przywiązaniem i przyjaźnią. Jeśli więc masz odpowiednie warunki. wybierz się do schroniska i przygarnij bezdomnego psa albo kota. Decyzja o adopcji musi być jednak przemyślana. Zwierzak będzie cierpiał, jeśli po pewnym czasie go oddasz.
Zarezerwuj sobie 2-3 godziny na wybranie pupila i załatwienie formalności. Weź ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (w niektórych schroniskach spisuje się umowę adopcyjną). Kup smycz i obrożę, gdy chcesz wziąć psa: kocyk, jeśli szukasz szczeniaka albo koszyk (torbę), gdy przy szłaś po kota.  Jeśli mieszkasz w bloku, nie bierz dużego psa, chyba że masz dużo wolnego czasu i będziesz z nim wychodzić na długie spacery. Gdy twój pupil ma zamieszkać w budzie, powinien mieć długą sierść. Delikatnym, gładkowłosym pieskom będzie tam za zimno. Kot doskonale czuje się nawet w małym mieszkaniu.

Zwierzaki ze schroniska zwykle są odrobaczone i zaszczepione. Dorosłe często są także wysterylizowane lub wykastrowane. Mimo to wybierz się z czworonogiem do weterynarza. aby go zbadał i poznał nowego pacjenta. Będziesz z nim przecież odwiedzać lekarza przy okazji szczepień czy ewentualnych dolegliwości. Jeśli stwierdzisz że się pomyliłaś i wybrałaś niewłaściwe zwierzę, w ciągu 14 dni możesz odwieźć je do schroniska i wziąć inne. Pamiętaj jednak, że można to zrobić ty lko raz.